המלצות

ערב טוב. לא הפסקתי לספר לאשתי עד כמה הסדנה נגעה בי. הסדנה עוררה בי הרבה מקומות פנימיים שהשארתי אותם סגורים בלי לגעת בהם. ההנחיה שלך בסדנה היתה מאוד מאפשרת לנו לשתף, ניהלת אותנו במלאכת אומן והוצאת מאיתנו הרבה דברים עמוקים. אשמח מאוד שצוות המורות (עברנו טלטלות רבות של אירועים בטחוניים כבדים ופילוג גדול שהצלחתי לאחות) אצלי בביהס יקבל את הסדנה הזאת. תודה גדולה
אלמוג
גמדני
היה מדהים ואת מהממת...!!! ... העברת את הסנדה בצורה מדהימה גמישה ורגישה לנשים לכל אחת ומקומה בענוה גדולה הבאת משהו ענק לעולם ! אז תודה על זה. ויותר מכל סדנת חוסן או לצוותים- זה מדוייק עבור המשפחות השכולות וחייב עוד!
רעות
הודיה יקרה, הסדנא היום היתה עוצמתית, מעמיקה, הענקת הזדמנות להתבוננות פנימית, לחיבור להיות, לתהות, לחוות, להתלבט ומעל הכל לבחור. להכיר מי אני ומה שבי לפגוש את הסדקים, להכיר את הכלי והמיכל, להתבונן, לי כמנהלת היתה הזדמנות להקשיב לצוות שלי בסקרנות, הערכה והוקרה לכל אחת ואחת, לכוחות ולעוצמות היחודיים לסדקים שהפכו כל אחת למי ומה שהיא היום. מגוון הכלים הציגו 'תערוכה אנושית' מדהימה של השתקפות הפנימיות והיחודיות של כל אחת. אהבתי! נהניתי! וקיבלתי הרבה כח ואמונה!.
אסתר
מנהלת ת"ת דרכי התורה
היתה הזדמנות להתבוננות פנימית על תהליכים תוך אישיים וחיבור, ומתן פרספקטיבה גם לחוויה הלאומית עכשיו שכולנו עוברים. נהנתי מאוד, שמחתי להכיר, לחשוב, לראות רגע מה עובר עלי ולהביא את זה לידי ביטוי באמצעות הכלי.
אסתי
פסיכולוגית
תודה על הזדמנות לחוות נושא רגיש ועדין הרלוונטי מעין כמוהו לתפקידנו ולהיותנו אזרחים באמצעים מוחשיים בצורה יצירתית, תומכת ומעשירה, נהנתי מאוד!
יהודית
חוויה של יצירה שמאפשרת התבוננות ומעוררת חשיבה ורגש באוירה תומכת ומאפשרת.
אלונה
מרכז פרוייקטים
הודיה יקרה, רוצה להודות לך על סדנה עוצמתית, חווייתית ונוגעת. תודה שאפשרת לי לשים זרקור על התנועה החשובה והרלוונטית כלכך בימים אלו ובכלל, משבר לכלי. תודה לך על ההזדמנות לחבר בין הרוח לחומר. תודה על הפשטות, והרגישות ובעיקר על הכנות של הדברים הכל כך נוגעים. הרגשתי באופן אישי, שכאילו דיברת מתוכי. כלכך לא מובן מאליו היכולת שלך לגעת במקומות כלכך עמוקים ורגישים של הנפש, ולהוציא אותם בכזאת כנות ורגישות. תודה על האומץ ועל האור שאת מקרינה. אני לא מכירה אותך, אבל אין לי ספק שתהיי ושאת כבר כלכך משמעותית לאנשים שאת באה איתם במגע. העולם זכה בך.
ירדן קשת
מאור מקליה
במסגרת עבודתי במשפחה אחת הייתי בסדנא של הודיה גונן "משבר לכלי" בסדנא השתתפו 10 נשים אלמנות מחרבות ברזל כל משתתפת קיבלה שקית ובה כלי בתוך מיכל וקטע את הקטע שהפליאה לכתוב הודיה קראנו בפתיחת הסדנה והוא מדבר בדיוק על הסיטואציה של המפגש עם הכאב. נגעו בי במיוחד המילים המדברות על כך שלא בחרנו במציאות הזו אך מקוים להרגיש את ההזדמנות לפגוש בי כלים ומרחבים חדשים. "לִבְחֹר לִרְאוֹת אֶת שִׁעוּרֵי הַגְּדִילָה הַמִּתְגַּלִּים דַּוְקָא מִתּוֹךְ הַחֲשֵׁכָה בתקווה לְחִבּוּרִים חֲדָשִׁים הַמִּתְגַּלִּים מִבַּעַד לַסְּדָקִים וְלַשְּׁבָרִים שֶׁדַּרְכָּם מִתְרַחֲבִים לָנוּ הַכֵּלִים" המשימה הראשונה היתה לשבור את הכלי בתוך המיכל כמו דימוי השבר אותן הנשים חוות ומדהים היה לראות את התהליך הנפשי שכל אחת עוברת עם הכלי שלה- איך אשה אחת מרסקת את הכלי סוגרת את המיכל ומזיזה הצידה ואפילו לא מצליחה להתבונן בכלי המרוסק אחת שוברת לשלוש כל אחת נותנת מקום לתחושותיה. המשימה השניה היתה לנסות לבנות מחדש משהו מהשברים. אחת בנתה חלק משלושת החלקים ששברה ומתארת שהיא מרגישה איך גם היום האיש שלה איתה והקדוש ברוך הוא והם ממשיכים וצועדים יחד אמנם בדרך שבורה, אחת בנתה רק את המסגרת של הכלי ושיתפה איך היא מרגישה שהמשפחה והחברים הקרובים הם המסגקת והעוגן בימים האלה אחת לא הצליחה בכלל לבנות משהו ואמרה שהיא מרגישה שזה עוד מוקדם לה לבנות משהו היא בתוך השבר ומפונה מהבית ומרגישה שהקרקע פשוט נשמטה מעליה. מעבר לסדנה עצמה שהיתה מדהימה והעבירה את הנשים תהליך של ריפוי והתבוננות פנימה לתחושות ולעבודה עם הרגשות מדהים היה לראות את החיבור שלהן החיבוק המשותף התחושה שהמפגש בין קבוצת השווים שלי מחזקת וממלאת אותי כח תוך יכולת לשתף תוך כדי למשל בהתייחסות לשם החדש שלהן שחלקן לא יכולות אפילו להגיד א ל מ נ ה או לשיתוף על שיחות קשות שהיו להן סביב בירוקרטיה ועצות קטנות אחת לשניה. חיבור חזק של גורל משותף- חבורת נשים מופלאה בגילאים שונים חלקן עם ילדים חלקן ללא אבל עם קרבה גדולה ועם הבנה האחת את השניה שרק הן מבינות. אני בת מנישואין שניים אחרי מוות פתאומי של אהוב נעוריה של אימי. ובתור בת לבית מורכב מחדש מתוך שבר זה היה לי כל כך חזק לשמוע ולראות בעצם מה אמא שלי עברה לפני שלושים וחמש שנה.. וזה היה לי כל כך חזק להביט בסדנה הזו ובמרחב שהיא מייצרת עבור האלמנות כמה אני יודעת שזה לא דבר שכל אחת זוכה לה. ובתוך תוכי הייתי כל הזמן בתפילה שכל אשה ואשה שם תצעד אל עבר כלי חדש ובית חדש עם המון תקווה. אך יחד עם זה עם המון כאב על השבר הגדול. גדול שברם כים.
רעות

תפריט נגישות